ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن، تابع قوانین حوزه شینگن (اروپا) می‌باشد که توسط اتحادیه اروپا تعیین و به اجرا در می‌آید. این قوانین حاکی از این است که اگر فردی غیر اروپایی، بخواهد به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر داشته باشد، باید این ویزا را دریافت کند. این معاهده، قراردادی است که در ۱۴ ژوئن سال ۱۹۸۵ میلادی جهت ورود آزاد ساکنین کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا و کاهش مشکلات رفت و آمد آنها برپا شد.

علاوه بر ۲۲ کشوری که عضو اتحادیه اروپا می­باشند، چهار کشور غیر عضو ایسلند، لیختن­اشتاین، نروژ و سوئیس نیز شامل ویزای شینگن می‌­شوند. کشور­های قبرس، رومانی، کرواسی و بلغارستان عضوی از شینگن نمی‌­باشند اما تمام قوانین ویزای آن­ها بر اساس قوانین حوزه شینگن بنا شده است و از آن تبعیت می­‌کنند.

شما نیز می­‌توانید با اخذ این ویزا اروپا (EU Schengen Visa) به تمامی کشورهای عضو پیمان اروپا سفر نمایید.

ویزای شینگن
ویزای شینگن

اخذ ویزا

برای اخذ ویزای شینگن راه‌های مختلفی وجود دارد. ساده ترین راه اقدام از طریق تور مسافرتی و اخذ ویزای نوع C می­‌باشد. البته باید برای اخذ آن پرینت حساب بانکی، پرینت آخرین فیش حقوقی، چک بانکی در وجه آژانس و یا سند ملکی به نام خودتان را از قبل آماده کنید تا ضمانت برگشتتان از سفر باشد. از راه­های دیگر می­توان به دریافت دعوت نامه رسمی جهت بازدید از اقوام، دریافت دعوت نامه از یک شرکت معتبر مبنی بر حضور در یک نمایشگاه بین المللی و غیره اشاره کرد.

کشورهای عضو محدوده شینگن عبارتند از 28 کشور :

آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتقال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت و یونان.

همچنین لازم به ذکراست در سال 2009 میلادی چهار کشور قبرس، بلغارستان، رومانی و سوئیس به طور کامل مفاد این پیمان را قبول کرده اند و رسماً وارد شینگن شده­‌اند.

ویزای شینگن در ۴ نوع صادر می شود:

ویزای نوع A، ویزای ترانزیت می­‌باشد. به این معنی که مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد. او اجازه دارد که در یکی از فرودگاه­‌های عضو شینگن پرواز خود را تعویض کرده و راهی کشوری در خارج از شینگن گردد.

ویزای نوع B، ویزای عبور است. یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارا می‌­باشد. وی می­‌تواند از این ویزا بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید. بنابر این از راه­‌های زمینی می‌تواند خود را به کشوری دیگر (غیر شینگن) برساند.

ویزای نوع C، ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شینگن می­‌شوند.

ویزای نوع D، ویزای بلند‍‌مدت می­‌باشد که معمولا مورد استفاده تاجر­ها و بازرگانان است. تجار از طریق ویزای نوع D در طی سال بارها به شینگن وارد و از آن خارج شوند.

توجه کنید که اگر بخواهید بیش از ۹۰ روز در محدوده شینگن بمانید. با توجه به این نکته دیگر نیازی به ویزای شینگن ندارید بلکه باید درخواست اقامت بدهید. سپس از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشید.

ضمناً اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شینگن استفاده کنید، باید حتما ۳ ماه خارج از شینگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شینگن دریافت کنید. البته در صورت داشتن دلایل ویژه می‌­توانید برای حداکثر یک‌سال هم آن را دریافت کنید.

ویزای شینگن
ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز

اصل گذرنامه با حد اقل 6 ماه اعتبار و کپی از آن

عکس 6 در 4 رنگی تمام رخ با زمینه روشن

اصل و کپی شناسنامه از کل صفحات آن

نامه رسمی آخرین تغییرات شرکت که از تاریخ صدور آن بیش از سه سال نگذشته باشد (در صورت وجود)

پرینت گردش شش ماهه آخر حساب بانکی و پرینت موجودی که توسط بانک مهر وامضا شده باشد

اصل اسناد ملکی، اساسنامه شرکت یا پروانه کسب به همراه آخرین مفاصا حساب دارایی (در صورت وجود)

کپی کارت بازرگانی معتبر، همراه با آخرین مفاصا حساب دارایی (در صورت وجود)

کپی لیست پرداخت حق بیمه مربوط به شش ماه گذشته و یا کارت پرسنلی وزارتخانه و یا سازمان وابسته به ارگان دولتی

برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی ، اصل کارت بین المللی دانشجویی یا عضویت هیئت علمی به همراه کپی

برای شاغلین گواهی اشتغال به کار خطاب به سفارت شامل سمت، تاریخ استخدام، میزان درآمد و زمینه فعالیت شرکت به همراه پاسپورت قدیمی (در صورت وجود)

خدمات ICE GROUP

ICE GROUP به همراه مشاوران مجرب خود، با مشاوره کامل و رایگان همراه شما می‌باشد. گروه ما مهاجرت به کشورهای حوزه شینگن را برای شما در مدت کوتاه عملی می‌سازد. برای مشاوره رایگان جهت امور مهاجرتی و اخذ اقامت با مشاوران ما از طریق واست اپ تماس حاصل فرمایید.

Ice Group Logo Solo

 

برای اطلاعات بیشتر از طریق واتس‌اپ با ما تماس بگیرید

 

0615 3315 374+

0715 3315 374+

0815 3315 374+