معرفی این کشور

برای مهاجرت به کشور رومانی، ابتدا شما باید این کشور را بهتر بشناسید. پس از شناخت بهتر شما می‌توانید تصمیم بهتری بگیرید. رومانی (Romania) کشوری واقع در جنوب شرقی اروپا می‌باشد. بخارست بزرگ ‌ترین شهر و پایتخت این کشور می‌باشد. این شهر با جمعیت 2 میلیون نفری خود در رتبه ششم بزرگ‌ترین شهر‌های اتحادیه اروپا است. رومانی از شمال با کشور اکراین و مولداوی، از غرب با صربستان و مجارستان همسایه می‌باشد. کشور بلغارستان نیز در قسمت جنوبی این کشور واقع شده است.

رومانی نهمین کشور اتحادیه اروپا  با مساحت ۲۳۸٬۴۰۰ کیلومتر مربع می‌باشد. طبق آمار به‌دست آمده در سال 2020 این کشور با ۱۹٫۲ میلیون نفر جمعیت، هفتمین کشور پر جمعیت اتحادیه اروپا است. رومانی همانند دیگر کشور‌های منطقه با رشد منفی جمعیت رو به رو می‌باشد.

رومانیایی زبان رسمی این کشور و لئو رومانی واحد پول رسمی این کشور می‌باشد. هر واحد لئو برابر 24/0 دلار آمریکا می‌باشد. رومانی یک کشور سکولار بوده ودارای دین رسمی دولتی نیست. درصد بالایی از مردم این کشور مسیحی بوده که 87 درصد از آن را ارتدکس‌ها تشکیل می‌دهند. امروزه مهاجرت به کشور رومانی طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

مهاجرت به رومانی
مهاجرت به رومانی

مردم این کشور

مردم رومانی از تلفیق اقوام داچیا و رومی‌ها متولد شده‌اند. ریشه زبان رومانیایی لاتین بوده و هم‌خانواده زبان ایتالیایی به شمار می‌رود. گروهی از مردم یاسی در شهرستان یاش، که ایرانی تبار می‌باشند ساکن هستند.

موقعیت جغرافیایی

اگر به 100 سال قبل بازگردیم (قبل از این که رومانی به یک کشور تبدیل شده باشد)، سه منطقه در این بخش جغرافیایی قرار داشته است:

  • منطقه اول، منطقه سرسبز و پست دانوب می‌باشد. بخارست، پایتخت این کشور در بالین این منطقه قرار داشته است.
  • منطقه دوم، مولداوی نام دارد. این منطقه نزدیک کشور مولداوی بوده و از لحاظ زبان و فرهنگ به این کشور تشابه بسیاری دارد. مردم این کشور مردمانی بسیار خون گرم هستند که این خود دلیلی برای مهاجرت به رومانی شده است.
  • منطقه سوم ترانسیلوانیا می‌باشد. این منطقه کوهستانی در مرکز و غرب کشور رومانی واقع شده است. در بالایی از شهر‌ها در این منطقه توسط ساکسون‌ها طراحی و ساخته شده‌اند. این منطقه هنوز هم فرم قرون وسطی خود را حفظ کرده است. اکثر قصرها و قلعه‌های این کشور در این منطقه واقع شده اند. فرهنگ غذا این منطقه ترکیبی از رومانیایی، آلمانی و مجارستانی می‌باشد.
مهاجرت به رومانی
مهاجرت به رومانی

تاریخ این کشور

در سال 1944 ارتش سرخ شوروی کشور رومانی را به اشغال خود درآورد و این موضوع تا سال 1958 ادامه داشت. این امر باعث مداخله کشور شوروی در امور کشور رومانی گردید. نتیجه آن تسلط و تولد دولت کمونیستی در رومانی بود که 1945 تا 1989 در رگ‌های کشور رومانی جریان داشت.

در 1989 و پس از شورش مردم در رومانی، نیکلای چائوشسکو سرنگون شد و نظام کمونیستی آن به نظامی چند حزبی تبدیل شد. با محو شدن این دوره تاریک دموکراسی بر این کشور حاکم شد و اقتصاد بازار سرمایه گزاری در این کشور شروع به فعالیت کرد. امروزه نوع حکومت و ساختار سیاسی این کشور توسط رئیس جمهور آن اداره می‌گردد.

در سال 2010 رومانی به یک کشور با درآمد متوسط رو به بالا تبدیل گردید. این کشور در مارس 2004 به ناتو و در ژانویه 2007 به اتحادیه اوروپا پیوست.

رومانی در دهه 70 میلادی جهت ساخت یک پایگاه صنعتی بزرگ مغروض باختر شد. چائوشسکو در همان دهه 70 اعلام کرد که بدهی 11 میلیارد دلاری رومانی در طی همان دهه پرداخت خواد شد. در پی این سیاست گذاری مردم رومانی متحمل ریاضت اقتصادی قرار گرفتند. این امر موجب کاهش سطح زندگی و پرداخت بدهی خارجی گردید.

پس سقوط رژیم چائوشسکو در سال 89 میلادی و اعمال اصلاحات، رومانی به دنبال ارتقا اقتصاد و بازار‌هایش به سبک غربی بود. در پی حفاری، در 170 کیلومتری سواحل رومانی و یافتن یکی از بزرگترین منابع گاز دنیا، رومانی به یکی از صادرکنندگان گاز خالص در دنیا در سال 2020 تبدیل گردید.

در کشور رومای صادرات یکی از نقاط قوت این کشور به حساب می‌رود. این امر باعث نزولی شدن درصد بیکاری در این کشور شده است. رتبه تولید ناخالص این کشور به بیش از 246 میلیارد دلار آمریکا می‌رسد.

مهاجرت به رومانی و خدمات ICE GROUP

ICE GROUP به همراه مشاوران مجرب خود، با مشاوره کامل و رایگان همراه شما می‌باشد. گروه ما مهاجرت به کشور رومانی را برای شما در کمتر از 3 ماه عملی می‌سازد .برای مهاجرت به رومانی و اخذ اقامت این کشور با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

Ice Group Logo

 

برای اطلاعات بیشتر از طریق واتس‌اپ با ما تماس بگیرید

 

0615 3315 374+

0715 3315 374+

0815 3315 374+