معرفی این کشور

برای مهاجرت به پرتغال، ابتدا شما باید این کشور را بهتر بشناسید. پس از شناخت بهتر شما می‌توانید تصمیم بهتری بگیرید. جمهوری پرتغال یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می­باشد. این کشور عضو قرارداد شینگن است. بیشتر ایرانی‌ها این کشور را به خاطر سابقه دیرینه‌­ای که در کشف سرزمین‌های جدید و دریانوردی دارد می‌شناسند. این کشور از از شرق و شمال با کشور اسپانیا و از سمت غرب با اقیانوس اطلس هم‌مرز می‌­باشد. این کشور مالک تعدادی جزیره در اقیانوس اطلس است.

این کشور دارای تاریخ بسیار غنی می­‌باشد. ایجاد سرزمین کنونی پرتغال به دوران پیش از تاریخ برمی‌گردد. در قرن ۱۵ میلادی این کشور امپراتوری جهانی را ایجاد کرد. در آن دوره بخش‌هایی از آفریقا، آسیا و آمریکای جنوبی را دربر می‌گرفت.

پرتغال کشوری توسعه‌یافته می­باشد. بر اساس آمارهای جهانی یکی از بهترین کشورها برای زندگی است. دلیل این کارنامه خوب کیفیت بالا زندگی در آن است. این کشور عضو اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است و از بنیانگذاران پیمان آتلانتیک شمالی‌ (ناتو) به­‌شمار می‌­رود.

آب و هوای این کشور تحت تاثیر دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است. میانگین دمای هوای سالانه آن در بخش شمالی ۱۳ درجه و در بخش جنوبی به ۱۸ درجه سانتیگراد می‌رسد. سردترین بخش آن در شمال کشور واقع شده است. در زمستان‌ها دمای هوا ممکن است به ۱۵ درجه زیر صفر هم برسد. گرمترین بخش آن در جنوب کشور قرار دارد که تابستان‌هایی با دمای ۴۵ درجه سانتیگراد را هم به خود دیده است.

مهاجرت به پرتغال
مهاجرت به پرتغال

سیاست در پرتغال

چهار بخش اساسی در سیاست‌گذاری جمهوری پرتغال است.این بخش­ها شامل رئیس‌جمهور، مجلس ملی، دولت و دادگاه است. در این کشورهمانند ایران بخش‌های قانون‌گذاری، دولت و دادگاه مستقل از هم فعالیت می­‌کنند. دوره ریاست جمهوری در این کشور 5 سال است. رئیس جمهور در این کشور قدرت اجرایی نداشته و فقط قدرت نظارتی دارد. رئیس دولت این کشور نخست­وزیر می­‌باشد و اعضا کابینه را او انتخاب می­‌کند. نمایندگان مجلس ملی این کشور برای دوره 4 ساله انتخاب می­شوند که 230 نفر آن را تشکیل می‌­دهند.

اقتصاد در پرتغال

پس از پیوستن به اتحادیه اروپا در سال ۱۹۸۶ میلادی، اقتصاد این کشور به سمت خدماتی شدن پیش رفته است. در 20 سال گذشته دولتمردان این کشور تلاش زیادی را برای خصوصی‌سازی در این کشور آغاز کردند، که نتیجه هم داده است. تولید ناخالص داخلی این‌ کشور به خدمات، صنعت و کشاورزی وابسته است.صادرات آن شامل ماشین آلات، پوشاک و کفش، کاغذ و مواد شیمیایی است.  واردات این کشور نیز شامل محصولات پتروشیمی، مواد شیمیایی، تجهیزات حمل‌ و نقل، منسوجات و محصولات کشاورزی می­‌شود.

مهاجرت به پرتغال
مهاجرت به پرتغال

مردم پرتغال

جمعیت این کشور ۱۰ میلیون و میانگین سنی آنها ۳۸.۸ سال می­‌باشد. امید به زندگی در این کشور برای زنان ۳۶/۸۱ سال و برای مردان ۶/۷۴ سال است. در این کشور دینی رسمی تعیین نشده است، اما ۵/۸۴ درصد از مردم آن کاتولیک بوده و پیرو کلیسای رم هستند. زبان رسمی این کشور پرتغالی می‌­باشد.

ارتباطات در پرتغال

سیستم مخابرات و ارتباطی این کشور به دلیل استفاده از پهنای باند و سرعت بالا، جزو سیستم‌های پیشرفته در دنیا به حساب می­آید. بیش از ۳۰۰ رادیو در این کشور وجود دارد که بسیاری از آنها به صورت منطقه‌ای و محلی برنامه پخش می‌کنند.

مهاجرت به پرتغال
گلدن ویزا golden visa

ویزای طلایی پرتغال

کسب ویزای طلایی این امکان را دارد تا متقاضیان از مزایای آن بهره مند شوند. ویزای طلایی یکی از معتبرترین روادید قابل اخذ در اتحادیه اروپا می­باشد. کسب ویزای طلایی یکی از امن ترین روش های دریافت اقامت دائمی اتحادیه اروپا می باشد.

متقاضیان و افراد خارجی می توانند با کسب ویزای طلایی به راحتی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند. لازم به ذکر است که این ویزا در بین سرمایه گذاران خارجی از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد.

شرایط کسب ویزای طلایی پرتغال

کسب ویزای طلایی شرایط خاصی دارد؛ اما باید در نظر داشته باشید که متقاضیان بعد از دریافت این ویزا، می توانند از مزایای بی شمار آن بهره مند شوند.

در سال 2012 میلادی، دولت این کشور  با ایجاد تصویب مقررات جدید، باعث شد تا سرمایه گذاران خارجی بسیاری برای سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنند.

در سال 2015 میلادی، اصلاحات جدید در مقررات سرمایه گذاری و اقامت این کشور صورت گرفت.در پیرو آن متقاضیان می توانند با کسب ویزای طلایی، اقامت این کشور و اتحادیه اروپا را بدست بیاورند.

بعد از سال 2015 میلادی و تصویب قانون ذکر شده، متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی می توانند جهت ویزای سرمایه گذاری پرتغال اقدام کنند:

انتقال سرمایه به مبلغ حداقل و یا بیشتر از 1.000.000€

ایجاد بیش از 10 شغل

سرمایه گذاری در بخش ملک و مستغلات به ارزش 500.000€ و یا بیشتر

خرید و یا بازسازی ملک های 30 سال ساخت به ارزش 350.000€ و یا بیشتر

انتقال سرمایه به موسسه های خصوصی و دولتی جهت انجام امور تحقیقاتی به ارزش 350.000€ یا بیشتر

انتقال سرمایه جهت سرمایه گذاری در زمینه های مختلف هنری و فرهنگی به ارزش 250.000€ یا بیشتر

انتقال سرمایه جهت خرید سهام در کمپانی های مختلف

لازم به ذکر است که متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی با سرمایه گذاری در کشور پرتغال می توانند اقامت دائمی این کشور را کسب کنند.

مهاجرت به پرتغال
مهاجرت به پرتغال

چرا ویزای طلایی پرتغال؟

با دریافت ویزای طلایی کشور پرتغال، متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی می توانند بدون وجود محدودیت در کشور پرتغال در زمینه های مختلف سرمایه گذاری کنند. همچنین یکی دیگر از مزایای انتقال سرمایه به کشور پرتغال و دریافت ویزای طلایی، کسب مجوز جهت سفر به تمامی کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا است. انجام فعالیت های تجاری در این کشورها از جمله مزایای ویزای طلایی می باشد.

متقاضیان می توانند پس از سپری کردن دوره 5 ساله، پس از سرمایه گذاری در زمینه های مختلف در کشور پرتغال، اقامت دائمی این کشور را بدست بیاورند. کسب پاسپورت و شهروندی کشور پرتغال حداقل 6 سال به طول می انجامد و متقاضیان می توانند بعد از 6 سال با دریافت گذرنامه این کشور به اکثر کشورهای دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنند.

با سرمایه گذاری و کسب ویزای طلایی کشور پرتغال متقاضیان و سرمایه گذاران می توانند به همراه خانواده خود به این کشور مهاجرت کنند و شایان ذکر است که تمامی اعضای خانواده نیز می توانند اقامت کشور پرتغال را بدست آورند.در این صورت از تمامی حقوق شهروندی مانند تحصیل، کار و سایر موارد بهره مند می­‌شوند.

میزان مالیات در کشور پرتغال نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار کم می باشد. متقاضیان می توانند به راحتی مالیات و عوارض سرمایه گذاری را پرداخت کنند. شرایط سرمایه گذاری در پرتغال برای سرمایه گذاران خارجی بسیار مناسب و مطلوب می باشد.

اقامت از طریق ویزای طلایی کشور پرتغال

در نخستین سال کسب ویزای طلایی متقاضیان و سرمایه گذاران مجوز اقامت یک ساله دریافت خواهند کرد. پس از سپری کردن دوره یک ساله، متقاضیان می توانند یک ماه قبل از اتمام تاریخ انقضای مجوز اقامت، آن را تمدید کنند.

اعتبار مجوز اقامت در دوره دوم به مدت 2 سال می باشد. لازم به ذکر است که این مجوز نیز قابل تمدید است. بعد از تمدید دومین مجوز اقامت در این کشور، متقاضیان می توانند بعد از 5 سال متوالی اقامت دائمی این کشور را کسب کنند.

هزینه کلی کسب اقامت دائمی و پاسپورت این کشور در 6 سال به 15.700$ می رسد. متقاضیان می بایست جهت کسب ویزای طلایی، مدارک و شرایط زیر را دارا باشند:

پاسپورت (حداقل یک سال اعتبار)

مشخص کردن میزان سرمایه و نوع سرمایه گذاری

مدارک تحصیلی

مدارک پزشکی

پرونده سوابق کاری

نداشتن سابقه جرم

توان مالی کافی

ترجمه مدارک

پرداخت هزینه های مربوطه

مهاجرت به پرتغال

 

برای اطلاعات بیشتر از طریق واتس‌اپ با ما تماس بگیرید

 

0615 3315 374+

0715 3315 374+

0815 3315 374+