معرفی این کشور

جهت مهاجرت به کشور عنوان، ابتدا شما باید این کشور را بهتر بشناسید. پس از شناخت بهتر شما می‌توانید تصمیم بهتری بگیرید. عمان کشوری باستانی می‌­باشد که قدمت آن به حدود 14 هزار سال قبل می‌­رسد. همسایگان این کشور از غرب عربستان سعودی، از جنوب غرب با یمن و از شمال غرب امارت متحده عربی می­‌باشند. رشته کوه­های بزرگ بخش عظمی از این کشور را تشکیل می­‌دهند. همچنین در بخش جنوب شرقی آن نیز سرزمین­های حالصخیز یافت می‌­شود.

پرتغال در سال 1507 میلادی به آن حمله کرده و این کشور را به اشغال خود درآورد. این کشور تا سال 1651 تحت سلطه و اشغال پرتغال بود. در این سال قبایل عمانی اتحادی تشکیل دادند و با نبرد علیه پرتغالی­ها آزادی خود را پس گرفتند و به استقلال رسیدند

مهاجرت به عمان
مهاجرت به عمان

سیاست در عمان

در عمان، پادشاه رئیس حکومت و دولت می­‌باشد. در حال حاجر قابوس بن سعید پادشاه این کشور است. او با حفظ سمت نخست وزیر این کشور نیز می­‌باشد.

مجلس سنا این کشور دارای 70 کرسی است که پادشاه نمایندگان آن را تعیین می­‌نماید. این نمایندگان قدرت اجرایی ندارند و فقط می­توانند مشاره دهند.

مجلس دیگر این کشور مجلس شورا آن است که دارای 84 کرسی می­‌باشد. مردم نمایندگان آن را برای دوره 4 ساله انتخاب می­‌کنند.

اقتصاد در عمان

61/61 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی این کشور است و نیروی کار این کشور متشکل از ۹۲۰ هزار نفر می‌­باشند.

نرخ بیکاری ۱۵ درصد است. نرخ تورم در این کشور 5/5 درصد در سال 2007 بوده است.
عمان نیز همانند همسایگان خود دارای منابع نفتی می­باشد. تولید نفت در این کشور حدود 740 هزار بشکه در روز می­باشد. این کشور جدا از منابع نفتی از موحبت منابع گازی نیز برخودار است.

نفت، کالاهای ترانزیتی، ماهی، آهن‌آلات و منسوجات جر صادرات این کشور به­حساب می­آید. کشور­های چین، کره جنوبی، ژاپن، تایلند، آفریقای جنوبی ، امارات متحده عربی و تایوان جز مشتریان آن هستند.

ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و نقل، کالاهای تولیدی کارخانه‌ای، مواد غذایی، احشام زنده و لغزاننده‌ها از جمله واردات این کشور است. این کالاها از کشور­های امارات متحده عربی، ژاپن، آمریکا ، آلمان  و هند وارد این کشور می‌­شود.

 

مهاجرت به عمان
مهاجرت به عمان

مردم عمان

4 میلیون و829 هزار نفر جمعیت این کشور است که میانگین سنی آن­ها 29 سال می­باشد.امید به زندگی در این کشور برای مردان 71 سال و برای زنان 76 سال است.

جمعیت این کشور حدود سه میلیون و ۳۱۲ هزار نفر با میانگین سنی ۱۹ سال است. امید به زندگی برای زنان ۷۶ و برای مردان ۷۱ سال است.

نژاد­های عرب، بلوچ، آفریقایی و آسیای تشکیل دهنده جمعیت این کشور می­باشند. دین رسمی این کشور اسلام و زبان رسمی آن­ها عربی است.

ثبت شرکت در عمان

این کشور دارای 3 منطقه آزاد تجاری و چندین ناحیه صنعتی می­باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، ثبت شرکت و انجام کارهای تجاری، به شركت­های خارجي امکان دریافت حق مالكيت خارجي و معافيت مالياتی (تا 50 سال) و حمايت هاي ويژه زير ساختي ارائه می­گردد. این موضوع مورد توجه و استقبال فراوان شرکت های خارجی قرار گرفته است.

روشهای متعددی برای ثبت شرکت در این کشور وجود دارد. یکی از رايج ترين آن­ها راه اندازی شرکت با مسئوليت محدود (LLC) است. مشتريان ما می­توانند يک شرکت منطقه آزاد (FZ)، شعبه، دفتر نمايندگی و يا يک شرکت offshore عمان را انتخاب کنند.

در پی دست­آورد بزرگ دوبی، عمان مايل به تکرار این موفقيت است. شركت با مسئوليت محدود LLC كه در این کشور به ثبت رسيده، متحمل پرداخت ماليات تكليفی و سود سهام و اموال يا مالیات بر ارزش افزوده نمی‌باشند.

مخارج دولتی نمايانگر 32٪ از کل توليد داخلی اين كشور می­باشد. لیکن اخذ قراردادهای دولتی می­تواند فوق العاده پر سود باشد. شرکت های خارجی مجری قراردادهای دولتی، می تواند 100٪ مالکيت خارجی داشته باشند .

هزينه های نيروی کار و هزينه های ثانويه از قبيل دفتر کار کمتر از کشور دوبی است. به طور مثال هزینه متوسط اجاره دفتر تجاری هر متر مربع، دو سوم دوبی و هزينه انرژی 30% ارزان تر می­‌باشد.

شرکت­های خارجی می­تواند دفتر نمايندگی خود را با مالکيت کامل در عمان برای تعامل در فعاليت هايی مانند تحقيقات بازار به ثبت برساند. ضمنا دفتر نمايندگی در این کشور نمی­تواند فروش مستقيم در عمان داشته باشد.

مهاجرت به عمان
مهاجرت به عمان

ثبت شرکت با مسئوليت محدود LLC

  • شرکت با مسئوليت محدود رايج ترين نهاد کسب و کار برای راه اندازی يک شرکت در این کشور است. مانند هميشه، اين شرکت يک نهاد حقوقی يا حقيقی است.به طور خاص، يک شرکت شامل صاحبان آن، سهامداران و مديران و افرادی که آن را اداره می‌کنند
  • يک شرکت مسئوليت LCC عمانی با اعضای خارجی بايد: الف: حداقل يک مدير و دو سهامدار ب: ميزان سهم سرمايه حداقل 390 هزار دلار ج: دفتر کار محلی را در اختيار داشته باشد
  • در شرکت عمانی بايد حداقل 30 درصد از سهام متعلق به عمان، ايالات متحده، و يا شهروند شورای همکاری خليج فارس باشد مگر در مواردی که توسط وزارت صنعت و معدن مجاز شناخته شده باشد
  • طبق قانون سرمايه گذاری خارجی (1994) نياز به يکی از شرايط ذيل ضروری است

ثبت شرکت در این کشور

مالکيت 100٪ توسط عمان، اتباع شورای همکاری خليج فارس و يا آمريکا

مالکيت 100خارجی درصدی با تاييد وزارت تجارت و صنعت برای فعاليت های که اقتصاد عمان را بهره مند می سازد و پرداخت سهم سرمايه 1.3 ميليون دلار

مالکيت 100 درصدی خارجی برای شرکت های که برای قراردادهای دولت این کشور کار می کنند

حداقل 30٪ مالکيت محلی و پرداخت سهم سرمايه 390 هزار دلار آمريکا

ثبت شرکت در منطقه آزاد تجاری

مهاجرت به عمان

 

برای اطلاعات بیشتر از طریق واتس‌اپ با ما تماس بگیرید

 

0615 3315 374+

0715 3315 374+

0815 3315 374+