معرفی این کشور

برای مهاجرت به اوکراین، ابتدا شما باید این کشور را بهتر بشناسید. اما در ابتدا لازم به ذکر است که اخذ اقامت از طریق فرزندخواندگی در این کشور یکی از روش‌های کارآمد برای دریافت اقامت این کشور است. اوکراین در اروپای شرقی واقع شده است. این کشور از جمهوری‌های استقلال یافته اتحاد جماهیر شوروی سابق است که پس از فروپاشی این کشور در سال ۱۹۹۱ تشکیل شد. این کشور با روسیه، روسیه سفید (بلاروس)، اسلواکی، مولداوی، مجارستان و رومانی مرز زمینی و با کشور­های روسیه، بلغارستان، ترکیه و گرجستان مرز آبی دارد.

این کشور تا پیش از تشکیل اتحاد جماهیر شوروی کشوری مستقل بود. پس از ایجاد شوروی در سال ۱۹۲۲ اوکراین جزئی از خاک شوروی شد. مسئولان اوکراین پس از جنگ جهانی دوم و در سال ۱۹۵۴ از بانیان تشکیل سازمان ملل متحد بودند.

پس از فروپاشی شوروی، این کشور از نظر اقتصادی چند سال با مشکلاتی مواجه بود اما از اوایل قرن بیست و یک رشد اقتصادی با ثباتی پیدا کرد. در حال حاضر این کشور در میان جمهوری‌های شوروی سابق از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. از لحاظ فرهنگ و سطح زندگی و درآمد ملی اروپائی‌ترین جمهوری شوروی محسوب می‌شود.

آب و هوای آن معتدل است اما در بخش جنوبی استان کریمه آب و هوای مدیترانه‌ای حاکم است. تنها کوه‌های این کشور در غرب آن واقع شده‌اند که بلندترین آنها ۲ هزار و ۶۱ متر ارتفاع دارد.

مهاجرت به اوکراین
مهاجرت به اوکراین

سیاست در اوکراین

حکومت در این کشور جمهوری است. رئیس جمهور در آن با رای مستقیم مردم برای دوره‌ای پنج ساله تعیین می‌شود. رئیس جمهور آن رئیس حکومت است.

مجلس آن ۴۵۰ عضو دارد. هیات وزیران این کشور که در راس آنها نخست وزیر قرار دارد باید از مجلس رای اعتماد بگیرند. دادگاه‌های این کشور تحت نظام مستقلی اداره می‌شوند.

در این کشور احزاب سیاسی بسیار فعال هستند. حزب‌های کوچک در این کشور معمولا در انتخابات با احزاب دیگر ائتلاف می‌کنند.

اقتصاد در اوکراین

تولید ناخالص داخلی این کشور ۳/۳۶۴ میلیارد دلار است که رشدی ۱/۷ درصدی دارد. این کشور ۵۲/۲۱ میلیون  نیروی کار دارد. بر اساس آمارهای  رسمی نرخ بیکاری در این‌ کشوربرابر با ۲/۷ است اما سازمان جهانی کار معتقد است نرخ بیکاری در آن ۷/۶ درصد است.

محصولات صادراتی این کشور شامل فلزات آهنی و غیرآهنی، سوخت و مواد پتروشیمی، تجهیزات و ماشین‌آلات حمل و نقل و مواد خوراکی است. واردات این کشور شامل انرژی، ماشین‌آلات و تجهیزات و مواد شیمیایی است.

مهاجرت به اوکراین
مهاجرت به اوکراین

مردم اوکراین

جمعیت این کشور ۴۶ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۸۲۶ نفر است که میانگین سنی آنها ۲/۳۹سال است. نرخ رشد جمعیت در آن منفی است و امید به زندگی ۸۸/۶۷سال است. زبان رسمی این کشور اوکراینی است با این حال بسیاری از مردم به روسی صحبت می‌کنند.

آموزش در اوکراین

اوکراین این روزها برای دانش‌جویان کشورهایی چون ایران به عنوان کشوری دانشگاهی شناخته می‌شود. در این کشور ورود به دانشگاه‌ها به ویژه در رشته پزشکی بسیار آسان‌تر از ایران است.

زبان تدریس در این کشور روسی و اوکراینی است و برای آموزش زبان روسی ۹ ماه دوره آموزش زبان روسی معروف به دوره پاتفک وجود دارد.

در دوره پاتفک علاوه بر زبان روسی دروس فیزیک، شیمی، ریاضی، تاریخ این کشور و بیولوژی برای گروه پزشکی و رسم فنی برای گروه مهندسی آموزش داده می‌شود.

مهاجرت به اوکراین
مهاجرت به اوکراین

اخذ پاسپورت اوکراین از طریق فرزند خواندگی

بیش از 25000 کودک در یتیمخانه های این کشور زندگی می کنند. البته همه آن ها می خواهند در یک خانواده زندگی کنند و والدین دوست داشتنی پیدا کنند. نه تنها اوکراینی ها می توانند از چنین فرصتی برای یافتن این افراد بهره­مند شوند، بلکه ساکنان کشورهای دیگر نیز می توانند این کار را انجام دهند.

خوشبختانه، این کشور وفادار به پذیرش کودکان توسط مهاجران خارجی است. این روشی ساده نیست و وقت و هزینه زیادی را می طلبد. اگر شهروندان سایر کشورها تصمیم بگیرند یتیمی از اوکراین به فرزندی قبول کنند، باید درمورد جمع آوری کلیه اسناد لازم جهت انجام امور مربوطه، مراحل خاصی را طی کنند.

مهاجران خارجی باید بدانند که تنها یک زوج که به طور رسمی ازدواج کرده اند می توانند فرزندی از این کشور به فرزندی خود قبول کنند. علاوه بر این، زن و شوهر باید از جنس مخالف باشند، زیرا پذیرش فرزند توسط همجنسگرایان در اوکراین ممنوع است.

برای مهاجران و متقاضیان خارجی قبول کردن یک فرزند یتیم برای فرزند خواندگی در اوکراین، مطابق مقررات این کشورباشد. این عمر در صورتی امکان پذیر می­باشد که هیچ کدام از شهروندان اوکراینی نتوانند فرزند یتیم را به فرزند خواندگی قبول کنند و یا فرزند بیش از 5 سال سن داشته باشد.

البته، در این مورد استثنائاتی وجود دارد که به صورت زیر می باشند:

  • مشکل پزشکی جدی کودک
  • شهروندان یا متقاضیان خارجی خویشاوند یک کودک باشند
  • اگر یک زوج حاضر هستند کودک را به همراه برادران و خواهران وی به فرزند خواندگی قبول کنند. زیرا در اوکراین مجاز نیست خواهران و برادران فرزندان یتیم در خانواده های مختلف زندگی کنند و این امر تنها درصورتی ممکن است که یکی از کودکان به شدت بیمار باشد.

شرایط اخذ پاسپورت اوکراین از طریق فرزند خواندگی

پرونده مربوط به فرزند خواندگی در دادگاه بررسی می شود. دادگاه می تواند در مورد فرزند خواندگی تصمیم مثبت یا منفی بگیرد. همکاری با یک وکیل حرفه ای که بتواند انجام تمامی امور را برای اخذ پاسپورت این کشور از طریق فرزند خواندگی به عهده بگیرد بسیار حائز اهمیت است.

علاوه بر این، در اکثر موارد انتخاب وکالت برای کمک هزینه یکی از اصلی ترین عوامل پیروزی در این نوع پرونده ها است. برای اخذ پاسپورت از طریق فرزند خواندگی، والدین بالقوه باید مدارک لازم را به صورت کامل تهیه کنند.

بجز درخواست فرزند خواندگی و کلیه اسناد، که بهزیستی مادی والدین بالقوه را تأیید می کند، باید شامل موارد زیر نیز باشند:

  • اجازه از نهاد مجاز قدرت اجرایی، نتیجه گیری از مقام صالح یک کشور خارجی در مورد شرایط زندگی و امکان پذیر تبدیل شدن به یک فرزند خوانده
  • اجازه مرجع ذیصلاح یک کشور خارجی برای کودک برای ورود به آن و اقامت دائم خود در خاک این  کشور
  • تعهد فرزند خوانده برای دادن کلیه اطلاعات لازم در مورد کودک و امکان برقراری ارتباط با او (کلیه اسناد باید به اسناد رسمی محضور شود)
  • گواهی ازدواج پذیرفته شدگان احتمالی، که به دفتر اسناد رسمی یا در دفتر کنسول ارائه داده شده اند
  • اسنادی درباره وضعیت سلامتی والدین بالقوه
  • اسناد و مدارکی در مورد نداشتن سابقه جرم
مهاجرت به اوکراین
زمان لازم

زمان لازم برای اخذ پاسپورت اوکراین از طریق فرزند خواندگی

این عمل معمولاً از 1.5 ماه تا یک سال زمان می برد و همچنین تلاش های زیادی صورت می گیرد.

همکاری با یک وکیل حرفه ای به متقاضیان کمک می کند تا با قوانین اخذ پاسپورت از طریق فرزند خواندگی بیشتر آشنا شوند. همچنین آنها را در روند ارائه و ارسال اسناد به دادگاه هدایت کنند و نتیجه خوبی کسب کنند.

یک شهروند خارجی بدون دانستن زبان اوکراین باید تلاش زیادی برای ترجمه اسناد و مطالعه قوانین این کشور انجام دهد. در اکثر موارد، بهتر است اتخاذ کننده بالقوه خارجی به وکلای محلی اوکراینی، که در این زمینه قانونگذاری خاص کار می کنند، اعتماد کند و انجام تمامی امور را به آنها بسپارد.

اخذ گذرنامه اوکراین از طریق فرزند خواندگی

کسب پاسپورت و تابعیت اوکراین ممکن است به دلایل مختلف رخ دهد. بنابراین یکی از آنها کسب تابعیت و پاسپورت از طریق فرزند خواندگی است.

فرزند خواندگی فرایندی پیچیده است که منجر به ایجاد رابطه دائمی جدید بین والدین و فرزند می شود. این فرایند مستلزم پذیرش شخص به عنوان دختر یا پسر قانونی است.

لازم به ذکر است که این روند براساس تصمیم دادگاه اجرا می شود. فرزند خواندگی به نفع کودک است تا بتواند محیط زندگی پایدار و مناسبی را داشته باشد.

اگر كودك بی تابعیت توسط شهروندان اوکراینی یا همسر شهروند اوکراینی اتخاذ شود كه یكی از آنها شهروند اوكراین باشد، از زمان اقدام به فرزند خواندگی، بدون در نظر گرفتن ملیت، شهروند اوکراین محسوب خواهد شد.

یک فرد بالغ بدون تابعیت که در خاک این کشور سکونت داشته باشد می تواند تابعیت اوکراین را از طریق پذیرش کودکان اوکراینی به عنوان فرزند خواندگی به دست آورد. چنین شخصی از زمان لازم الاجرا شدن تصمیم دادگاه در مورد فرزند خواندگی، شهروند اوکراین محسوب می شود.

مهاجرت به اوکراین

 

برای اطلاعات بیشتر از طریق واتس‌اپ با ما تماس بگیرید

 

0615 3315 374+

0715 3315 374+

0815 3315 374+