معرفی این کشور

برای مهاجرت به ارمنستان، ابتدا شما باید این کشور را بهتر بشناسید. ارمنستان یکی از کشورهای همسایه ایران است. این کشور گردشگران زیادی از سراسر دنیا خصوصا ایران به خود جذب کرده است. همین نزدیکی هم باعث شده است تا در موقعیت های مختلف این کشور جز گزینه های اول باشد.

جمهوری ارمنستان از جمهوری‌های استقلال‌ یافته شوروی سابق، در منطقه قفقاز جنوبی (حوزه میانی دریای سیاه و دریای خزر) واقع شده است. همسایگان این کشور در سمت غرب ترکیه، در شمال گرجستان، در شرق جمهوری آذربایجان و در جنوب ایران و ناحیه خودگردان نخجوان هستند. وسعت این کشور ۲۹.۴۳۷ کیلومتر مربع است.

پایتخت این کشور ایروان است و جمعیت آن بیش از 3 میلیون نفر است. بزرگ‌ترین دریاچه این کشور دریاچه سوان است که دارای آب شیرین است.

بر طبق قانون اساسی آن، ۱۳۱ عضو مجمع ملی و رئیس‌جمهور با رأی تمامی افراد بالغ برای چهار سال انتخاب می‌شوند و انتخاب نخست‌وزیر بر عهده مجلس است.

ارمنستان دارای بخش صنعتی متنوعی‌است که شامل صنایع شیمیایی، فلزی، نساجی، ابزارهای دقیق و فرآورده‌های غذایی‌است اما عمده صنایع  آن، ساخت ماشین آلات، منسوجات و صنایع شیمیایی است.

همچنین صادرات این کشور را الماس، مواد معدنی، مواد غذایی و انرژی تشکیل می‌دهد و در عوض ارمنستان واردکننده گاز طبیعی، نفت، و دخانیات است.

دین رسمی آن مسیحی ارمنی و زبان رسمی این کشور نیز ارمنی‌است. گرچه زبان روسی نیز در این کشور رواج بسیاری دارد. زبان ارمنی به دو زیر شاخه ارمنی شرقی و ارمنی غربی تقسیم می شود که تنها تفاوتی در تلفظ‌های آن وجود دارد در نهایت زبان ارمنی شرقی به عنوان زبان رسمی این کشور شناخته شده است و بعد از آن نیز زبان روسی زبان دوم آن‌هاست. یکی از اولین کشورهایی که در قرن چهاردهم دین مسیحیت به آن راه پیدا کرد ارمنستان بود.

به همین دلیل بخشی از فرهنگ و آداب و رسوم آن از مسیحیت الگو گرفته شده است. از این رو کلیساهای متعددی در کشور دیده می شود. می توان گفت کلیسا به نوعی ریشه در فرهنگ و اصالت آن‌ها دارد.

مهاجرت به ارمنستان
مهاجرت به ارمنستان

تاریخچه ارمنستان

تاریخ این کشور در واقع بخشی به جای مانده از تاریخ مردم ارامنه در فلات ارمنستان است. به نظر می رسد زادگاه و وطن اصلی مردم ارامنه ارمنستان بوده و سپس به مرور زمان مردم قسمت‌های دیگر نیز به آن‌ها پیوسته اند. در ابتدا نام ارمنستان از نام بنیانگذار این قوم یعنی‌ “هایک” گرفته شده است.

بعد از تسط ایران پسوند “ستان” به آن اضافه شده است. اما مردم‌ مناطق دیگر، این کشور را با نام‌های دیگری چون آرمانی، آرمانیا، آرامان و غیره می شناختند. اولین بار نام ارمنیا در کتیبه­ای از داریوش اول دیده شده و سپس به مرور زمان نام آن به ارمنستان کنونی تغییر یافت. بعد از ایران اتحادیه جماهیر شوروی به ارمنستان تسلط پیدا کرد. سرانجام این کشور در سال 1991 به استقلال رسید و جمهوری ارمنستان تشکیل شد.

موقعیت جغرافیایی و جمعیت ارمنستان

از نظر جغرافیایی ارمنستان بین دریای سیاه و دریای خزر واقع شده است که می­تواند پل ارتباطی بین ایران و اروپا محسوب شود. همسایگان آن از شمال کشور گرجستان، از شرق جمهوری آذربایجان، از غرب ترکیه و در نهایت از جنوب ایران و نخجوان هستند. این سرزمین در بخش شمال فلات معروف ارمنستان شکل گرفته است. قدمت آن بیش از 3000 سال است که ارمنستان کنونی تنها بخشی از فلات اصلی و بزرگ ارمنستان را تشکیل داده است.

به طور کلی می توان ارمنستان را یک کشور کوهستانی دانست که عموما آب و هوای معتدل و نسبتا پربارانی دارد. وسعت آن حدود 29743 کیلومتر مربع و جمعیتی برابر 3018854 میلیون نفر دارد.

مهاجرت به ارمنستان
مهاجرت به ارمنستان

فرهنگ و آداب و رسوم ارمنستان

این کشور از نظر فرهنگ بسیار غنی است و بیشترین ساکنین آن را مردم ارمنی تشکیل می دهند. البته مهاجرانی هرچند اندک از کشورهایی اروپایی و روسیه نیز در این کشور وجود دارند. مردم این کشور بعد از استقلال و جدا شدن از روسیه بیشتر به کشاورزی روی آورند و این صنعت را توسعه دادند. سنت گرایی در فرهنگ این مردم بسیار دیده می شود، به طوری که این موضوع در نوع لباس پوشیدن و معاشرت بین زنان و مردان کاملا قابل مشاهده است.

آن‌ها مردمی مهربان و دست و دل باز هستند که با روی خوش از مهمانان خود پذیرایی می کنند و قطعا سفر به ارمنستان می تواند خاطره خوشی در ذهنتان به جای بگذارد.

واحد پول ارمنستان

واحد اصلی پول این کشور درام است که گفته می شود از کلمه عربی درهم گرفته شده است. سکه‌های آن شامل سکه‌های 10 درام، 20 درام، 30 درام، 100 درام و 500 درامی می باشد. اسکناس‌های آن از 1000 درام شروع می شوند و اسکناس‌هایی معادل 1000، 5000، 10000 و 20000 درامی نیز دارند. هر یک درام در مقایسه با پول ایران حدود 8700 تومان است و به اختصار با حروف ADB نشان داده می شود.

واحد پول ارمنستان
مهاجرت به ارمنستان

شهر‌های مهم و توریستی ارمنستان

ارمنستان از نظر تقسیمات کشوری 11 استان دارد که مردم بیشتر این استان‌ها به کشاورزی مشغول هستند. البته دامپروری، ماهی گیری، شکلات سازی نیز از مشاغل اکثر افراد این کشور است. یکی از مهم‌ترین و تاثیر گذارترین شهر‌های این کشور ایروان است که پایتخت رسمی ای کشور نیز می­باشد. این شهر آثار باستانی و تاریخی بسیاری دارد و سالانه مردم بسیاری از سراسر دنیا برای سفر به این کشور و دیدن شهرهای آن روانه می شوند. از جمله شهرهای دیگر آن نیز می توان به گیومری، دیلیجان، کوتایک، تاووش، آرارات و غیره اشاره کرد.

آب و هوای اقلیمی ارمنستان

به طور کلی آب و هوای این کشور کوهستانی اما متعادل است که به دلیل بارش باران زیاد، طبیعتی سبز و زنده دارد. این کشور در تابستان دمایی بین 18 تا 22 درجه بالای صفر دارد در حالی که در زمستان دمای آن به حدود 12- درجه نیز می رسد و روبه سردی می رود. بنابراین به نظر می رسد فصل‌های گرم بهترین زمان برای سفر به این کشور هستند.

مهاجرت به ارمنستان
مهاجرت به ارمنستان

ثبت شرکت در ارمنستان

با توجه به تغییرات سیاسی به وجود آمده در منطقه CIS و به منظور کنترل کشورهای تحت مدیریت روسیه، این کشور در صدد ایجاد اتحادیه­ای تجاری به نام اتحادیه تجاری روسیه می­باشد. لذا طبق اطلاعات رسیده و زمزمه اجرائی شدن این تحولات روش ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی در این کشور دچار تحول اساسی شده و دیگر به این روش ساده و هزینه کم انجام پذیر نخواهد بود. تمامی قوانین و مقررات ثبت شرکت و اجازه فعالیت تجاری در این کشور به طور کلی تغییر خواهد کرد.

روسیه ،اکراین،ارمنستان،گرجستان و احتمالا یکی دو کشور دیگر قراراست که عضو این اتحادیه شوند لذا ثبت شرکت در این کشور منوط به رعایت قوانین و فراهم کردن شرایط جدید می باشد. لذا در صورت تمایل ثبت شرکت در ارمنستان خود را سریع تر انجام داده و حساب بانکی خود را افتتاح نمائید تا خدایی ناکرده در آینده به مشکل موانع موجود در سرراه این امربرنخورید.

خدمات ما بری ثبت شرکت در ارمنستان

۱- خدمات حقوقی و تجاری در ضمینه ثبت شرکت

2- خدمات افتتاح حساب بانکی

۳- خدمات دریافت کارت اعتباری visa و mastercard

4- خدمات دفتر مجازی

۵- اخذ شماره تلفن و سیم کارت ارمنستان و پاسخگویی در ایران

۶-  اخذ اقامت بر مبنی شرکت ثبت شده در کوتاه ترین زمان

۷- آموزش زبان ارمنی به متقاضیان

۸- دریافت مجوز فعالیت بری شما در صورت نیاز

۹- خدمات مربوط به بازرگانان و تجار

۱۰- دریافت نمایندگی شرکتهی خارجی از طریق ثبت شرکت

۱۱- ترجمه کلیه متون ارمنی به فارسی و انگلیسی و بلعکس

مدت زمان مورد نیاز : ۱تا ۲ روز

Ice Group Logo Solo
مراحل ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت

مراجعه به اداره اویر (OVIR)

تنظیم محضری قرارداد اجاره محل حقوقی ثبت شرکت

مراجعه به اداره رجیستر (Register) و ثبت نام شرکت و تنظیم اساسنامه

مراجعه به اداره مالیات محل انجام کار با اجاره نامه محل کار و اساسنامه شرکت جهت دریافت کد و مجوز تهیه مهر شرکت

مراجعه به محل تهیه مهر شرکت ها

ثبت در اداره بازنشستگی

تهیه کاسا و پلمب کردن در اداره مالیات

مراجعه به بانک و ایجاد حساب بانکی و تاییدیه امضاء کارت بانک در محضر و تایید کارت در اداره مالیات

مراجعه به گمرک با معرفی نام جهت باز کردن پرونده جهت واردات و صادرات

برای ثبت شرکت در این کشور امکان ارائه آدرس دفتر هم به صورت صوری و هم به صورت فیزیکی مقدور می‌باشد.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در ارمنستان توسط شرکت ما

کپی پاسپورت همه اعضاء شرکت

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در ارمنستان توسط شخص حقیقی

الف- درخواستنامه جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود.

ب- تعیین نام شركت جهت استعلام در اداره امتیازنامه این کشور، بخش ثبت نامهای شركتی.

پ- صورت جلسة سهامداران كه مشخص كنندة سهام هر یك از اعضا و زمینه های فعالیت شركت و همچنین انتخاب مدیر عامل شركت است.

ت- ترجمة رسمی گذرنامه های هر یك از سهامداران و مدیر شركت جهت ارائه به ثبت.

ث- مشخصات مدیر عامل (مدیر می تواند فردی باشد كه از سوی سهامداران انتخاب شده باشد).

ج- درج میزان سهام هر یك از سهام داران برحسب سرمایه و در صد آن در اساسنامه، در ضمن حداقل سرمایه 50000 درام و حداكثر آن بی نهایت می باشد و

همچنین ازدیاد سرمایه ضرری برای شركت ندارد بلكه پرستیژ شركت محسوب می شود.

چ- آدرس محل شركت یا محل فعالیت آن و گواهی رضایت صاحب ملك یا مكانی كه شركت باید در آن به فعالیت بپردازد (با ثبت در محضر)

ح- گواهی و فیش پرداخت سرمایة اولیه به اسم شركت در یكی از بانكهای این کشور

مدارک مورد نیاز

 

برای اطلاعات بیشتر از طریق واتس‌اپ با ما تماس بگیرید

 

0615 3315 374+

0715 3315 374+

0815 3315 374+