مهاجرت طریق ازدواج و مبحث اخذ اقامت در کشورهای متفاوت تابع قوانین، مقررات و شرایط حاکم بر آن کشور می‌باشد. افرادی که قصد اقامت از این روش را دارند باید این موازین را مد نظر قرار دهند. ازدواج با یک فرد خارجی، شرایط اقامتی شریک زندگی فرد، شرایط زندگی شریک و مواردی از این قبیل جز این موارد به حساب می‌آیند.

مهاجرت از طریق ازدواج
مهاجرت از طریق ازدواج

قانون‌های دریافت اقامت از طریق ازدواج

اگر یک فرد (آقا یا خانم) با یک شخص خارجی ازدواج نماید، می‌تواند تابیعیت آن فرد را کسب نماید. بر اساس بند 6 ماده قانون مدنی ایران، اگر یک خانم غیر ایرانی با یک آقای ایرانی ازدواج نماید، جز اتباع ایران به شمار می‌آید. درنتیجه متوجه می‌شویم تابعیت یک خانم غیر ایرانی تحمیلی می‌باشد. اما مخالف این موضوع صدق می‌کند. به صورتی که ازدواج یک آقای غیر ایرانی با یک خانم ایرانی تحمیلی در اخذ تابعیت فرد ندارد.

در قاره اروپا و آمریکا دریافت تابعیت امری اختیاری می‌باشد. برای محقق شدن این امر آقا یا خانم حتما باید درخواست دریافت اقامت همسرش را به کشوری که تبعه آن می‌باشد ارائه دهد. اما قبل از این کار باید اعتبار ازدواج خود را ثابت نمایند.

درصد بالایی از کشور‌های اروپایی و آمریکایی، بر اساس قانون چند همسری چه برای مرد و چه برای زن ممنوع است. در برخی از کشورها این موضوع جرم می‌باشد. پس فرد متاهل اجازه ازدواج مجدد ندارد. اگر او طلاق گرفته باشد و تمایل به ازدواج مجدد دارد بایداین موضوع را با ارائه مدارک و گواهی طلاق و یا فوت همسر سابق خود را ثابت کند. در این صورت با داشتن مدارک جدید ازدواج، می‌تواند برای اخذ ویزای همسر جدید خود اقدام نماید.

شرایط کلی دریافت اقامت

یکی از شرایط لازم معتبر بودن ازدواج می‌باشد. در هر کشور این امر بر اساس آداب رسوم و فرهنگ آن کشور متفاوت است. یکی از موارد مهم و حائز اهمیت این است که اگر زوج در مکانی رسمی ازدواج کرده باشند و عرف در جامعه آن کشور آن را قبول داشته باشند مورد تایید و قابل قبول است.

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج

پیشنهاد ICE GROUP برای دریافت اقامت از طریق ازدواج دو  کشور آلبانی و رومانی می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از این دوکشور به لینک‌های مربوطه مراجعه نمایید.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات تکمیلی از طریق واتس‌اپ با ما در تماس باشید.

 

برای اطلاعات بیشتر از طریق واتس‌اپ با ما تماس بگیرید

 

0615 3315 374+

0715 3315 374+

0815 3315 374+