اگر جهت اخذ اقامت اروپا و امور مهاجرتی تحقیق کرده باشید، قطعاً نام ویزای طلایی (Golden Visa) به گوش شما خورده است. این کلمه در فضای مهاجرت و دریافت اقامت برابر با حق شهروندی و اقامت قرار می‌گیرد. در ادامه این مطلب توضیحات جامعی در زمینه اخذ و نحوه دریافت ویزای طلایی و همچنین تاریخچه آن در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

ویزای طلایی
ویزای طلایی

ویزای طلایی (Golden Visa) چیست؟

هر ساله درخواست‌‌های دریافت اقامت اروپا افزایش پیدا می‌کند. در همین راستا روش‌های بهتر و آسان‌تری جهت دریافت حق شهروندی اروپا در دسترس افراد قرار می‌گیرد.

جهت امر سرمایه گذاری اروپا یکی از بهترین گزینه‌های ممکن است. در وهله دوم به دلیل امکانات خوب، فرهنگ رو به رشد و تاریخ غنی، اروپا گزینه مناسبی برای انتخاب محل زندگی دوم می‌باشد.

برای دریافت اقامت اروپا طرق بسیاری وجود دارد. یکی از به‌روزترین و بهترین آن‌ها دریافت اقامت اروپا از طریق اقامت طلایی یا همان ویزای طلایی است.

ویزای طلایی یکی از انواع روش‌های دریافت اقامت در حوزه اروپا و یکی از خاص‌ترین روش‌ها است. از طریق آن فرد می‌تواند در کشور مقصد سرمایه‌گذاری کرده و از امکانات شهروندی استفاده نماید. پس از دریافت ویزای طلایی، امکان زندگی، فعالیت اقتصادی و تحصیل رایگان برای فرد به‌وجود می‌آید.

تاریخچه ویزای طلایی (Golden Visa)

اولین بار در ماه اُکتُبر سال 2012 میلادی نام ویزای طلایی در کشور پرتغال مطرح گردید. دولت پرتغال نوعی از اقامت را برای افراد خارجی در نظر گرفته بود. این امر براساس سرمایه گذاری در بازار مرکزی و اصلی کشور پرتغال امکان پذیر شد. استقبال از این طرح به صورتی بود که در مدت کوتاهی حدود 6000 ویزای طلایی برای اتباع خاجی صادر گردید.

در همین راستا سرمایه عظیمی وارد کشور پرتغال گردید. 90 درصد این سرمایه مستقیماً وارد چرخه اقتصادی این کشور شد. این امر بی‌سابقه بود و باعث رشد صعودی اقتصاد پرتغال گردید.

پس از این موفقیت چشمگیر، کشورهای میانه اروپا نیز این سیاست کشور پرتغال را پیش گرفتند. این نوع از سیاست اقامتی یکی از بهترین راه‌های اخذ اقامت اروپا می‌باشد. این روش در مقابل دیگر روش‌ها سریع‌تر می‌باشد.

ویزای طلایی
ویزای طلایی

تفاوت ویزای طلایی با روش‌های دیگر در چیست؟

حذف ملزومات و قانون‌های دست و پاگیر یکی از اصلی‌ترین ترین تفاوت‌ها بین ویزای طلایی و روش‌های دیگر اخذ اقامت در اروپا است. در این روش مراحل پیچیده و سخت اخذ اقامت بسیار سهل و آسان گردیده است.

ویزای طلایی نیازی به داشتن پیشنهاد‌های شغلی، تجارت‌های سخت و پیچیده، پرداخت مالیات‌های سنگین و یا ازدواج با یک فرد بیگانه ندارد. برای دریافت این ویزا حتی مسلط بودن به زبان خاجی و کشور مقصد حائز اهمیت نیست.

این شرایط نشان دهنده دلیل و معنی نام این ویزا می‌باشد. دریافت این نوع از عقامت همانند دریافت بلیط طلایی می‌باشد.

چه سرمایه گذاری برای دریافت ویزای طلایی بهتر است؟

در ابتدا کار گلدن ویزا فقط برای بخش خرید مسکن و ملک در حوزه اروپا در نظر گرفته شده بود. اما پس از استقبال عظیم از این طرح، حوزه‌های مختلفی وارد این زمنیه شدند.

از بهترین روش‌های دریافت اقامت طلایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد شغل و اشتغال زایی در کشور مورد نظر
  • سرمایه گذاری شرکتی و فعالیت تحقیقاتی در کشور مقصد
  • خرید یک ملک حداقل 500هزار یورویی در کشور مورد نظر
ویزای طلایی
ویزای طلایی پرتغال

دریافت ویزای طلایی طلایی پرتغال

پیشنهاد ICE GROUP برای دریافت اقامت و ویزای طلایی کشور پرتغال می‌باشد. برای مهاجرت به پرتغال، ابتدا شما باید این کشور را بهتر بشناسید. پس از شناخت بهتر شما می‌توانید تصمیم بهتری بگیرید. جمهوری پرتغال یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می­باشد. این کشور عضو قرارداد شینگن است.معنی نام این ویزا می‌باشد. دریافت این نوع از عقامت همانند دریافت بلیط طلایی می‌باشد.

 

برای اطلاعات بیشتر از طریق واتس‌اپ با ما تماس بگیرید

 

0615 3315 374+

0715 3315 374+

0815 3315 374+