معرفی کشور آلبانی

برای اخذ ویزای  آلبانی ابتدا باید این کشور را بهتر بشناسیم. آلبانی کوچک‌ترین کشور بالکان به شمار می‌رود. جمهوری آلبانی واقع در شبه‌جزیره بالکان و جنوب شرقی اروپا می‌باشد. آلبانی از سمت شرق همسایه یونان و مقدونیه شمالی و از طرف شمال با صربستان و مونتنگرو هم‌مرز می‌باشد. ناحیه مدیترانه دربرگیرنده این کشور است. دریای آدریاتیک در سمت غربی و دریای ایونی در سمت جنوب غربی این کشور واقع شده است. فاصله بین ساحل ایتالیا و و ساحل آلبانی در تنگه اوترانتو 72 کیلومتر است.

تیرانا پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن می‌باشد. 27 هزار و 748 متر مربع وسعت این کشور است. فاصله بین مرز آن با دریا 316 کیلومتر می‌باشد.

جمعیت این کشور 2 میلیون و 800 هزار نفر می‌باشد. نظام سیاسی این کشور بر پایه دموکراسی پارلمانی بنا شده است. آلبانی تنها عضو سازمان همکاری اسلامی و یکی از اعضای ناتو می‌باشد. آلبانیایی زبان رسمی این کشور است. لِک واحد پول این کشور می‌باشد.

مهاجرت به آلبانی
مهاجرت به آلبانی

تاریخ کشور آلبانی

تبار آلبانیایی و یونانی 95 درصد مردم این کشور را تشکیل می‌دهند. ریشه مردم آلبانی به قوم ایلیری می‌رسد که از قوم‌های هندو اروپایی بوده‌اند. امپراطوری عثمانی 431 سال بر این کشور سلطه داست. در تاریخ و دوره معاصر، 50 سال حکومت کمونیستی بر این کشور حاکم بوده است.

تمدن و فرهنگ آلبانی دارای سابقه کهن و دیرینه‌ای است. مدارک بسیار زیادی در این منطقه یافت شده است که قدمت آن‌ها به 1000 تا 10000 سال قبل بازمی‌گردد.

سیاست کشور آلبانی

از ماه ژانویه سال 2003 میلادی، آلبانی در لیست نامزدهای محتمل پیوستن به حوزه اتحادیه اروپا می‌باشد. در ماه روئن سال 2006 قدم اول برای درخواست عضویت در اتحادیه اروپا، با امضای “توافقنامه ثبات و همکاری(SAA)” برداشته شد. این کشور در تاریخ 20 آوریل سال 2009 میلادی درخواستی رسمی جهت عضویت در این اتحادیه ارسال کرده است.

مهاجرت به آلبانی
مهاجرت به آلبانی

اقتصاد در آلبانی

اقتصاد آلبانی توانسته با کمک اصلاحات بازار آزاد، سرمایه گذاران خارجی را جذب نماید. بخش‌های مرتبط با انرژی و ترابری تاحت تاثیر مستقیم این موضوع قرار دارند.

اقتصاد در این کشور به صنعت کشاورزی و صادرات تکیه دارد. کشاورزی جز مشاغل پر رونق در این است و گندم جز مهم‌ترین محصولات قابل کست در این کشور است. سیب‌زمینی، توتون و نیشکر جز محصولات کشائرزی این کشور است.  معدن‌های زغال سنگ و همچنین فلزاتی مثل نیکل، مس و کروم از جمله منابع این کشور است. این کشور رتبه سوم در مبحث تولید کرومیت است.

کوهستان‌های متعدد، آب و هوای مناسب و وجود چراگاه‌های سرسبز باعث رونق گرفتن دامپروری در آلبانی شده است.

76/19 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی این کشور می‌باشد. 22 درصد این مبلغ متاثر از صنعت کشاورزی، 20 درصد آن مربوط به بخش صنعتی و 58 درصد آن نیز متاثر از خدمات تولیدی این کشور است. 4320 دلار درآمد ناخالص آلبانی، به ازای هر فرد می‌باشد.

یک میلیون و 90 هزار نفر نیروی کار این کشور است. لازم به ذکر است که 352 هزار نفر از مهاجران نیز در این کشور به عنوان نیرو کار فعالیت می‌کنند. نرخ بیکاری در کشور آلبانی 13 درصد اعلام شده است و نرخ تورم در آن 3 درصد است.

پاپوش و منسوجات، سنگ آهن و آهن، آسفالت، سبزیجات، تنباکو، میوه و نفت خام صادرات این کشور را تشکیل می‌دهند. ایتالیا، مونته‌نگرو، صربستان و یونان جز کشور‌هایی هستند که مقصد صادرات آن می‌باشند.

مواد شیمیایی، منسوجات، مواد غذایی، تجهیزات و ماشین آلات واردات این کشور را تشکیل می‌دهند. مبدا این واردات کشورهای آلمان، ترکیه، یونان و ایتالیا هستند.

نیروگاه‌های آبی این کشور در سال بیش از 4 میلیارد کیلووات ساعت برق تولید می‌کنند.

موقعیت جغرافیایی کشور آلبانی

یک سوم این کشور را جنگل تشکیل داده است که گونه‌های گیاهی زیادی در این کشور وجود دارند.

آلبانی در سال‌های قبل از میلاد قسمتی از سرزمین بزرگی به نام ایلیرایا بوده است. در زبان آلبانیایی نام بومی این کشور اِشچیپِری می‌باشد. اما به صورت بین المللی با همان نام آلبانی شناخته می‌شود که به معنی سرزمین تپه‌ها می‌باشد. دلیل وجود ریشه “آلب” در نام این کشور برگرفته از ریشه نام کوهستان آلپ و هم‌ریشه آن می‌باشد. نیکاکان آلبانیایی‌ها از اقوام هندواروپایی ایلیری هستند.

این کشور دارای هوایی نسبتاً معتدل است. تابستان‌هایی گرم و خشک وزمستان‌هایی سرد و مرطوب میهمان این کشور در طی سال هستند. این کشور مملو از کوه و تپه است.

دریاچه‌های آن جز ویژگی‌های قابل تامل این کشور است. در قسمت شمال غربی این کشور دریاچه اشکودر، بزرگ‌ترین دریاچه در قسمت جنوبی اروپا می‌باشد.در بخش جنوب شرقی نیز دریاچه اوهرید، قدیمی‌ترین دریاچه دنیا وجود دارد. در قسمت پایین‌تر از آن نیز دریاچه پرسپا واقع شده است.

قسمت شرقی آلبانی سرچشمه رودخانه‌های این کشور است که به دریای آدریاتیک در سمت غربی می‌پیوندند. درین طولانی ترین رودخانه موجود در این کشور است.

در سال 1998 دموکراسی پارلمانی این کشور تکیه بر قانون اساسی آن متولد گردید. انتخابات در کشور آلبانی هر چهار سال یک‌بار انجام می‌پذیرد.

مهاجرت به آلبانی
مهاجرت به آلبانی

مردم آلبانی

مردم این کشور از تیره آلبانیایی است. زبان آلبانیایی مستقل از شاخه زبان‌های هندواروپایی می‌باشد. گگ (Gheg) و توسک (Tosk) دوگویش موجود دراین زبان است که مردم این کشور به این گویش‌ها صحبت می‌کنند. اقیلت از نزادهایی همچون ایتالیایی، بوسنیایی، بلغار، مقدونیایی، صرب، یونانی، ولاش وکولی در این کشور ساکن هستند.

امید به زندگی آقایان در کشور آلبانی 74سال و خانم‌ها 80 سال می‌باشد.

 

برای اطلاعات بیشتر از طریق واتس‌اپ با ما تماس بگیرید

 

0615 3315 374+

0715 3315 374+

0815 3315 374+